ویدئوی تک‌نوازی و تک‌خوانی استاد محمدرضا اسحاقی

درّاب؛ دریچه‌ای به موسیقی


در جریان هشتمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی، موفق شدیم نشستی با استاد محمدرضا اسحاقی، خنیاگر با ذوق اهل مازندران داشته باشیم. وی خسته از بی‌مهری مسئولان جشنواره ساعاتی مهمان ما شد. نتیجه این نشست گفتگویی است که در مطلبی دیگر در سایت درّاب برای مخاطبان عرضه شده است. در کنار این گفتگو، ویدئویی نیز از تک‌نوازی و تک‌خوانی ایشان ضبط شد که در این‌جا خدمت علاقه‌مندان به موسیقی محلی ایران تقدیم می‌شود.

هماهنگی این جلسه در زمانی اندک و به واسطه خالی بودن برنامه‌ی استاد محمدرضا اسحاقی انجام شد، از طرفی هم امکانات ما برای ضبط صدا و تصویر چندان مناسب نبود. در طی چند ساعت با هماهنگی چند تن از دوستان توانستیم حداقلی برای ضبط این تصاویر مهیا کنیم. شاید این تصاویر به دلایل مختلف مطلوب نهایی ما نباشد، اما در آن وقت کم، نتیجه‌ای که حاصل شد به عنوان اولین نشست تخصصی اعضای سایت درّاب با هنرمندان، به نظر مقبول است. امیدواریم در آینده نیز توانایی برگزاری چنین نشست‌هایی را داشته باشیم و کیفیتی بهتر از آن‌چه امروز هست را در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار دهیم.

دانلود ویدئوی تک‌نوازی و تک‌خوانی استاد محمدرضا اسحاقی

اگر از سرعت خوبی برای مشاهده ویدئو برخوردار نیستید می‌توانید نسخه‌ی صوتی این آثار را که در دو بخش است بشنوید

بشنوید: بخش اول نوازندگی و خوانندگی استاد اسحاقی

 

بشنوید: بخش دوم از تکنوازی و تک‌خوانی استاد اسحاقی

نمونه‌های آنلاین بر روی سایت‌های دیگری در وب قرار داده شده است تا اگر قصد به اشتراک گذاری آن‌ها از طریق شبکه‌های مختلف با دیگران دارید راحت‌تر باشید.

فایل تصویری بر روی سایت Vimeo

فایل تصویری بر روی سایت Youtube

فایل‌های صوتی بر روی سایت SoundCloud

بخش اول

بخش دوم

 


3 فکر می‌کنند “ویدئوی تک‌نوازی و تک‌خوانی استاد محمدرضا اسحاقی

    1. درَاب نویسنده

      دوست عزیز ما بدون اجازه مالکین آثار اجازه چنین کاری را نداریم، ویدئوی حاضر با رضایت و موافقت استاد اسحاقی ضبط و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

      پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *